بی رحم برگزاری تبلیغات انتخابات وزارت کشور

بی رحم: برگزاری تبلیغات انتخابات وزارت کشور اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی رواج مصرف داروهای اعتیادآور میان دانش‌آموزان ، گسترش اعتیاد بین کودکان حاشیه‌نشین

رئیس مرکز توسعه پیشگیری شرکت بهزیستی کشور گفت: هر جا حاشیه‌نشینی گسترش پیدا کند به همان اندازه اعتیاد در کودکان و نوجوانان نیز گسترش پیدا می‌کند، لیکن این اقشار

رواج مصرف داروهای اعتیادآور میان دانش‌آموزان ، گسترش اعتیاد بین کودکان حاشیه‌نشین

گسترش اعتیاد بین کودکان حاشیه نشین/ رواج مصرف داروهای اعتیادآور میان دانش آموزان

عبارات مهم : معتاد

رئیس مرکز توسعه پیشگیری شرکت بهزیستی کشور گفت: هر جا حاشیه نشینی گسترش پیدا کند به همان اندازه اعتیاد در کودکان و نوجوانان نیز گسترش پیدا می کند، لیکن این اقشار جامعه در معرض آسیب های اجتماعی بالایی قرار دارند.

مجید رضازاده، مدیر مرکز توسعه پیشگیری شرکت بهزیستی در گفت وگو با ایلنا با بیان این مطلب گفت: کودکان و نوجوانان که سوءمصرف مواد مخدر دارند را به دلایلی نمی توان در مراکزی که بزرگسالان حضور دارند، نگهداری کرد و آنها نمی توانند در مراکز اقامتی حضور داشته باشند. به همین علت ما مدل اقامتی مراکز درمان و بازتوانی سوء مصرف مواد مخدر کودکان و نوجوانان را جهت نخستین بار در زاهدان راه اندازی کردیم و اکنون ۲ سال از شروع این طرح می گذرد.

رواج مصرف داروهای اعتیادآور میان دانش‌آموزان ، گسترش اعتیاد بین کودکان حاشیه‌نشین

وی ادامه داد: در این اقامت گاه ها بعد از درمان، سم زدایی و روانشناسی، بازتوانی را به کودکان و نوجوانان آموزش می دهیم و بعد از این مراحل کودکان را به خانواده ها باز می گردانیم و اگر کودکان به هر شکلی سرپرست مشخصی نداشته باشند به مراکز نگهداری فرستاده می شوند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری شرکت بهزیستی با اشاره به دیگر مراکز درمان، اصلاح و بازتوانی سوء مصرف نوجوانان که در دست تاسیس هست، گفت: مراکز اصلاح و بازتوانی با توجه به الگوی زاهدان در استان های البرز، خراسان شمالی و پایتخت کشور عزیزمان ایران تاسیس خواهد شد تا از این طریق بتوانیم به کودکان و نوجوانان معتاد خدمات ارائه دهیم. آمار شهرهایی که در آن کودکان و نوجوانان معتاد هستند در دست نیست، ولی باید به این توصیه اشاره کنیم که هر جا حاشیه نشینی گسترش پیدا کند به همان اندازه اعتیاد در کودکان و نوجوانان نیز گسترش پیدا می کند، لیکن این اقشار جامعه در معرض آسیب های اجتماعی بالایی قرار دارند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری شرکت بهزیستی کشور گفت: هر جا حاشیه‌نشینی گسترش پیدا کند به همان اندازه اعتیاد در کودکان و نوجوانان نیز گسترش پیدا می‌کند، لیکن این اقشار

وی در زمینه بازپروری کودکان و نوجوانان کار معتاد افزود: در زمینه بازپروری کودکان و نوجوانان کار، فعالیت ما باید زیاد و تخصصی تر شود. ما در مراکز روزانه خدمات مددکاری و برنامه ریزی شده است ای به کودکان می دهیم، ولی این کودکان بعد از گذراندن ساعاتی در این مراکز به آغوش خانواده هایی باز می گردند که یا اعتیاد دارند یا توانایی سرپرستی کودکان و نوجوانان را ندارند. نباید این عنوان را نادیده بگیریم که عامل ۹۰ درصد گرایش نواجوانان به اعتیاد اوضاع نامناسب خانواده ها است.

رضازاده در مورد اوضاع دانش آموزان معتاد ادامه داد: اکنون دیگر کسی نمی تواند منکر اعتیاد دانش آموزان باشد و این عنوان بسیار آشکار است و دانش آموزان معتاد پذیرفته شده است اند. خوشبختانه اکنون دیگر همانند گذشته دانش آموزان معتاد از مدارس اخراج نمی شوند و با تلاش عوامل آموزش و پرورش به سوی درمان و بازپروری باز گردانده می شوند و مشاوران درمان با آنها در ارتباط نزدیک هستند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری شرکت بهزیستی با اشاره به مصرف داروهای اعتیادآور گفت: متاسفانه بعضی از دانش آموزان به علت عدم آگاهی و جهت اینکه بهتر درس بخوانند یا زیاد بیدار بمانند داروهای اعتیادآور مصرف می کنند. ما آماری از مصرف داروهای اعتیادآور در جوانان و نوجوانان در دست نداریم، ولی می توان اعلام کنیم که اعتیاد دارویی در بین نوجوانان وجود دارد.

رواج مصرف داروهای اعتیادآور میان دانش‌آموزان ، گسترش اعتیاد بین کودکان حاشیه‌نشین

واژه های کلیدی: معتاد | اعتیاد | کودکان | نوجوانان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs