بی رحم برگزاری تبلیغات انتخابات وزارت کشور

بی رحم: برگزاری تبلیغات انتخابات وزارت کشور اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث دستگیری مرده‌ای که جعل می‌کرد

جاعل حرفه‌ای جهت این‌که دوباره به زندان برنگردد با جعل گواهی فوت جهت خودش مجلس ختم گرفت و قبر خرید. او با هویت جعلی، اقداماتش را ادامه داد تا این‌که در دام پلیس

دستگیری مرده‌ای که جعل می‌کرد

دستگیری مرده ای که جعل می کرد

عبارات مهم : زندان

جاعل حرفه ای جهت این که دوباره به زندان برنگردد با جعل گواهی فوت جهت خودش مجلس ختم گرفت و قبر خرید. او با هویت جعلی، اقداماتش را ادامه داد تا این که در دام پلیس گرفتار شد.

به گزارش جام جم، اوایل مرداد امسال گزارشی از پلیس شهر اراک در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار داده شد که نشان می داد چند نفر از افرادی که جهت عضویت و دریافت گواهینامه به یک آموزشگاه رانندگی در شهر اراک رفته اند، مدارک گواهی اشتغال به تحصیل و کارت آخر خدمت جعلی به این آموزشگاه ارائه کرده اند. در ادامه معلوم شد این افراد در دام اعضای یک باند جعل که در کرج و پایتخت کشور عزیزمان ایران فعالیت می کنند، گرفتار شده است اند و جهت گواهی اشتغال به تحصیل و کارت آخر خدمت سربازی پول پرداخت کرده اند.

دستگیری مرده‌ای که جعل می‌کرد

همزمان با این گزارش، پرونده ای در شعبه13 بازپرسی دادسرای جنایی کرج تشکیل شد و با دستور بازپرس حسن علایی اصل ثمرین، تحقیقات پلیسی جهت دستگیری اعضای این باند جعل و کلاهبرداری شروع شد.

جست وجو ها در این باره ادامه داشت تا این که ماموران سرنخ هایی به دست آوردند که نشان می داد، اسناد و مدارک جعلی که این باند آن را تهیه کرده و می فروشند از طریق پیک های موتوری جابه جا می شود. همین سرنخ کافی بود که ماموران تحقیقات خود را روی پیک های موتوری متمرکز کنند. در این مرحله سه پیک موتوری شناسایی و به پلیس آگاهی فراخوانده شدند.

جاعل حرفه‌ای جهت این‌که دوباره به زندان برنگردد با جعل گواهی فوت جهت خودش مجلس ختم گرفت و قبر خرید. او با هویت جعلی، اقداماتش را ادامه داد تا این‌که در دام پلیس

این افراد بازجویی شده است و گفتند از ماجرای مدارک جعلی و فعالیت این باند خبری نداشتند. آنها فقط در تماس هایی که افرادی به عنوان سفارش دهنده با آنها می گرفتند به برابر در منزل یا محله هایی می رفتند، بسته هایی را تحویل گرفته و به نشانی ای که آنها می دادند، می بردند. در ادامه تحقیقات معلوم شد گفته های این افراد صحت داشته و آنها از ماجرای فعالیت اعضای این باندخبری نداشته اند. جست وجوها ادامه داشت تا این که چند روز پیش یکی از اعضای این باند را شناسایی و بازداشت کردند.

او با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و بیانات ضد و نقیضی را بیان کردو مدعی شد که اشتباهی بازداشت شده است هست. این در حالی بود زمانی که این متهم در مواجهه حضوری با پیک های موتوری قرار گرفت، آنها او را به عنوان یکی از افرادی معرفی کردند که بسته های سفارشی را به آنها می داده تا به مقصد برسانند.

در این مرحله متهم که راز فعالیت خود را فاش شده است می دید، سکوت خود را شکست و به همدستی با مردی به نام بهروز که سرکرده باند بود و چهار مرد دیگر که همگی از اقوامش هستند و در ارتباط با جعل اسناد و مدارک فعالیت داشتند، اعتراف کرد. با اعتراف های این مرد بود که سرکرده باند و چهار همدست دیگرش نیز بازداشت شدند و به جرایمشان اعتراف کردند.

دستگیری مرده‌ای که جعل می‌کرد

بهروز 23 ساله، سرکرده باند به افسر تحقیق گفت: معتاد بودم و به خاطر نگهداری و خرید و فروش مواد مخدر چند بار به زندان افتادم. در آنجا با یک جاعل حرفه ای آشنا شدم و مدتی بعد با هم از زندان آزاد شدیم. او بعد از آزادی به من کارهای مربوط به جعل اسناد ملکی و مدارک هویتی را آموزش داد. مدتی با او همدستی کردم و بعد خودم تنهایی به کار جعل ادامه دادم.

وی افزود: دو بار به اتهام جعل اسناد و مدارک و فروش آن به زندان افتادم. یک بار در مرخصی از زندان فرار کردم و یک بار هم با سپردن وثیقه، دیگر به زندان برنگشتم، چون می دانستم که پلیس در تعقیبم است به اقدام عجیبی دست زدم. این بار جهت خودم گواهی فوت صادر کردم و به کمک خانواده ام آن را به ثبت احوال ارائه داده و شناسنامه ام به این طریق باطل شد و شناسنامه جعلی جهت خودم درست کردم. حتی جهت این که ماجرای فوت دروغین من واقعی تر به نظر برسد، قبری در گورستان جهت خود خریدم و مراسم خاکسپاری دروغین راه انداختم.

جاعل حرفه‌ای جهت این‌که دوباره به زندان برنگردد با جعل گواهی فوت جهت خودش مجلس ختم گرفت و قبر خرید. او با هویت جعلی، اقداماتش را ادامه داد تا این‌که در دام پلیس

متهم به قتل ادامه داد: بعد با هویت جعلی به زندگی ام ادامه دادم. از یک سال پیش با پنج نفر از اقوامم گروه جدیدی را تشکیل داده و جرایم خود را از سر گرفتیم. مدرک تحصیلی از مقطع ابتدایی تا دکترا، گواهینامه اشتغال به تحصیل، شناسنامه، کارت آخر خدمت، گذرنامه، سند املاک، سند موتورسیکلت، ماشین و… برحسب سفارشی که می گرفتیم جهت خریداران ارسال می کردیم. قیمت مدارک جعلی تفاوت می کرد. مبلغ فروش آن از یکصد هزار تومان شروع می شد و به میلیون ها تومان می رسید.

سرکرده باند افزود: در این مدت مبالغ کلان نصیب هر کدام از اعضای باند می شد. مدارک جعلی را جهت متقاضیان در تهران، کرج و دیگر شهرها از طریق پیک موتوری و پیک خودرویی ارسال می کردیم و خریداران پول مدارک را برایمان کارت به کارت می کردند. با پولی که از این کلاهبرداری ها نصیبم شد، خودروی مدل اوج و منزل ای در یکی از محله های شمالی پایتخت کشور عزیزمان ایران که ارزش میلیاردی داشت، خریدم.

دستگیری مرده‌ای که جعل می‌کرد

با اعتراف این متهم و همدستانش آنها به اتهام همکاری در جعل اسناد و مدارک روانه زندان شدند.

واژه های کلیدی: زندان | اعتراف | فعالیت | اعتراف ها | پیک موتوری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs