بی رحم برگزاری تبلیغات انتخابات وزارت کشور

بی رحم: برگزاری تبلیغات انتخابات وزارت کشور اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دوره رأی با کیک و ساندیس گذشت / بادامچیان

عضو ارشد حزب مؤتلفه اسلامی ضمن بیان دستاوردهای دولت روحانی و انتقاد از بعضی رقبای او، می‌گوید: مردم ما نسبت به‌ سال ٩٢ آگاه‌تر شده‌اند و می‌دانند که به چه کسی ب

دوره رأی با کیک و ساندیس گذشت / بادامچیان

بادامچیان: دوره رأی با کیک و ساندیس گذشت

عبارات مهم : سیاست

عضو ارشد حزب مؤتلفه اسلامی ضمن بیان دستاوردهای دولت روحانی و انتقاد از بعضی رقبای او، می گوید: مردم ما نسبت به سال ٩٢ آگاه تر شده است اند و می دانند که به چه کسی باید رأی بدهند و آن مردمی که با کیک و ساندیس پای صندوق رأی می کشاندیم دیگر نیستند یا دوره ارزش تمام شده است است.

به گزارش شهروند؛ با نزدیک شدن روزشمار انتخابات به روزهای پایانی، ارزیابی های بیشتری از عملکرد دولت یازدهم در میان صاحب نظران صورت می گیرد. «شهروند» هم به همین منظور در گفت وگو با اسدالله بادامچیان عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه، به تشریح دستاوردهای دولت یازدهم در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پرداخته، آنچه در ادامه می آید شرح این گفت وگو است.

دوره رأی با کیک و ساندیس گذشت / بادامچیان

فضای سیاسی ای را که الان در آن هستیم نسبت به سال ٩٢ و حتی قبل تر چگونه ارزیابی می کنید؟

قبل از این که بخواهم به این سؤال پاسخ بدهم، اشاره کنم که سال ٩٢ و حتی قبل تر مسئولان و مدیر جمهوری به دنبال چه چیزی بودند و مسئولان و مدیر جمهوری حالا به دنبال چه چیزی هستند. اگر تحلیل این دو را مشخص کنیم جواب سؤال مشخص هست. به نظر من، سال ٩٢ و حتی قبل از آن یعنی از زمانی که دولت های نهم و دهم روی کار آمد، فضا به سمت تنش و ناآرامی پیش رفت و هر لحظه منتظر یک اتفاق بودیم اتفاقی که منجر به خسارت های زیادی می شد که بااهمیت ترین این خسارات فضای ناآرامی است که در همه جا حاکم می شود؛ از مراکز آموزشی و دانشگاهی تا ادارات و حتی جامعه. همین عنوان باعث شد که به سیاست بین المللی و اقتصاد ما ضررهای زیادی برسد که تا به امروز دولت یازدهم نتوانسته است این خسارت ها را جمع و جور کند.

در صحبت هایتان اشاره کردید که باید دید مدیر جمهوری سابق به دنبال چه چیزی بود؟ به نظر شما به دنبال چه بود؟

عضو ارشد حزب مؤتلفه اسلامی ضمن بیان دستاوردهای دولت روحانی و انتقاد از بعضی رقبای او، می‌گوید: مردم ما نسبت به‌ سال ٩٢ آگاه‌تر شده‌اند و می‌دانند که به چه کسی ب

رئیس جمهوری سابق به دنبال این بود که تحت هر شرایطی که شده است قدرت را در دست بگیرد و اجازه ندهد کسی کرسی ریاست جمهوری را در دست بگیرد. صحنه سیاست جای دعوا و کش و قوس نیست علی الخصوص در زمانی که ما از لحاظ بین الملل دچار انزوا بودیم و تحریم اقتصادی ما را محاصره کرده بود. نباید در این وقت دیگر دعوای سیاسی داخلی به راه بیندازیم که متاسفانه ایشان (احمدی نژاد) هر لحظه به دنبال این کار بود که نمونه آن هم مشخص بود؛ دعوای سه قوا که همین امر موجب شدت یافتن تنش و برهم خوردگی در جامعه بود.

مهم ترین این دعواها هم یکشنبه آن روز در مجلس بود؛ پخش فایل صوتی برادر مدیر مجلس. مثال های زیادی وجود دارد ولی در این چهار سال آیا دعوایی بین سه قوا به وجود آمده است؟ اگر هم آمده است نه به این شدت و در حد اختلاف جزئی بوده است که آن اختلاف جزئی هم تا جایی که شده است رسانه ای نشده هست. همین امر باعث می شود جامعه به سمت آرامش برود و همین آرامش روی خیلی از مباحث از جمله سیاست بین المللی ما تأثیر دارد. ما در موقعیتی نیستیم که بخواهیم دنبال دعواهای سیاسی باشیم که آخرش هم منجر به هیچ چیزی نشود.

دلیل این دعواهای سیاسی را در چه می دانید؟

به نظر من، تیم دعواها نه تنها جهت قدرت بلکه جهت تخریب طرف هم است که آن به علت نبود حزب در کشور عزیزمان ایران هست. اگر حزب بود این اختلاف نظرها به این شکل به وجود نمی آمد و ما دچار این اختلاف نظرها نمی شدیم. نبود حزب منجر به این تنش ها می شود، البته خوشبختانه با در نظرگرفتن این که ما حزب نداریم ولی این دولت توانست با درایت و مدیریتی که داشت تنش ها را به خوبی مدیریت کند.

دوره رأی با کیک و ساندیس گذشت / بادامچیان

مهمترین نقدی که به این دولت وارد می دانید چیست؟

همه دولت های روی کار آمده نقدهایی دارند. اگر نداشته باشند باید تعجب کرد. مهمترین نقدی که می توان به این دولت کرد این است که آقای مدیر جمهوری آن طوری که باید و شاید گزارش شفافی را ارائه نکرده است که همین امر باعث شد در بحث اقتصاد و معیشت دچار مشکلاتی شود.

عضو ارشد حزب مؤتلفه اسلامی ضمن بیان دستاوردهای دولت روحانی و انتقاد از بعضی رقبای او، می‌گوید: مردم ما نسبت به‌ سال ٩٢ آگاه‌تر شده‌اند و می‌دانند که به چه کسی ب

به نظر شما علت این عدم براق سازی در چیست؟

من علم غیب ندارم. باید از خودشان پرسید. ولی همین عدم براق سازی کمی کار را جهت ایشان مسئله می کند. دولت روحانی اگر هیچ کاری نتوانست انجام بدهد، همین که آرامش را به جامعه برگرداند و فضای امنیتی را از دانشگاه های ما بیرون کرد کار بزرگی کرده هست، همین که توانست کشور عزیزمان ایران را بعد از چند سال از انزوا دربیاورد و سیاست بین المللی یک بار دیگر رنگ و بو گرفت، جای تقدیر دارد. روحانی با خرابی های زیادی دولت را تحویل گرفت و نگذاشت تورم و رکود زیاد از این رشد پیدا کند.

با توجه به ورود مردها رئیسی و قالیباف آیا این احتمال وجود دارد که کسی به نفع دیگری انصراف ندهد و تا آخر در صحنه حضور داشته باشند؛ مثل سال ٩٢؟

دوره رأی با کیک و ساندیس گذشت / بادامچیان

بعید نیست این اتفاق بیفتد، به علت این که هنوز آن اتحاد و انسجام بین این افراد به وجود نیامده است و از همه مهمتر این جناج با توجه به کارنامه ای که از خود به جا گذاشته و شاهد انتخابات مجلس ٩٤ و ریاست جمهوری ٩٢ بودیم، بعید نیست که انصرافی در کار نباشد البته هنوز راجع به این عنوان سریع است که بخواهیم به صراحت قضاوت کنیم.

آقای رئیسی، کسی که تا به امروز کار اجرایی در کارنامه خود ندارد و خیلی از مردم نیز ایشان را به خوبی نمی شناسند، شانسی جهت پیروزی دارد؟

اگر بخواهم براق صحبت کنم به نظر من، شانسی ندارد؛ البته باید دید اصولگرایان منظورم تندروهاست چگونه مهره های خود را می چینند و با در نظرگرفتن این که ایشان با جلیلی دیدار داشتند و جبهه پایداری بیانیه داده که از رئیسی حمایت می کند و با توجه به کارنامه این گروه و این شخص می توان تا حدودی حدس زد که جامعه گرایشش به کدام سمت است.

آرای آقای قالیباف را چطور می بینید؟

به نظر من، آرای قالیباف نسبت به سال ٩٢ کمتر هست. قالیباف کارنامه بدی را جهت خود به جا گذاشته است که مهمترین آن پلاسکو هست. مردم ما نسبت به سال ٩٢ آگاه تر شده است اند و می دانند که به چه کسی باید رأی بدهند و آن مردمی که با کیک و ساندیس پای صندوق رأی می کشاندیم دیگر نیستند یا دوره ارزش تمام شده است هست. آقای قالیباف باید جوابگو باشد که هنوز جواب درست و منطقی راجع به پلاسکو نداده است که جای تأسف است.

واژه های کلیدی: سیاست | سیاسی | اختلاف | قالیباف | کارنامه | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs